fbpx

3 rzeczy, które wpływają na ograniczenia naszej kreatywności

Paź 3, 2014

To jeden z tych tekstów, które tak bardzo utożsamiają się z naszą osobą, że robi nam się przykro. Więc jeżeli ten piątkowy wieczór jest dla Ciebie udany, przeczytaj tekst jutro, albo wyłącz stronę i pozostaw tą notkę pozostałym, bo ograniczenia to ciężki i trudny temat.

1. Ograniczenia w czystej postaci

Kto lubi być ograniczony? Jeżeli jesteś właśnie taki, ten temat w tym momencie dla ciebie się skończył i może wrócić do piaskownicy. Jeżeli jest inaczej witaj wśród 98% osób, które przez ograniczenia zaprzepaszczają wiele rzeczy. Ograniczenia to nie tylko, to co, zabija w nas główny składnik naszego spełnienia, ale również skaza, która strasznie ciężko zamazać.

2. Ograniczenia czasu

Kiedy ogranicza nas czas nasze myślenie nieświadomie blokuje większy rozwój. Stajemy się bardziej leniwi, bo przecież nie mamy na nic czasu. To tak faza dnia, gdy na wszystko znajdujemy usprawiedliwienia. Nasz umysł potrafi nam w prosty sposób wytłumaczyć, dlatego akurat dziś brak treningu nic nam nie zaszkodzi. Ten sam umysł, wytłumaczy nam również, że odkładający się tłuszcz w tym czasie to ściema i miejsca, w których o tym mówią to jeszcze większa ściema.

3. Złość buduje wewnętrzne ograniczenia

Złość to również w pewien sposób ograniczenie. Gdy coś doprowadza nas do frustracji nasze zdolności kreatywne, znaczenie się osłabiają. To ten czas, gdy nawet nasze lenistwo i brak czasu stają się zupełnie niezrozumiałe, wtedy to właśnie wkurzamy się na to, że ograniczenia istnieją i są częścią naszego życia. Ile razy w życiu coś doprowadza nas do takiej złości? Takiej, że kontynuacja danej czynności staje się zbędna? Jeżeli mam być szczery to chyba najgorszy okres w życiu każdego z nas. Wtedy właśnie pozytywne myślenie zostaje bestialsko zadeptane, przez syndrom braku szczęścia i ogólnej bezradności, to właśnie wtedy tracimy najwięcej.

Może to wszystko wydawać się banalne, ale pochodzi z czystych emocji, które ograniczają mnie do tego, by w ogóle udostępnić ten post. Więc coś w tym musi być. Podobno emocje uświadamiają nasze wszystkie słabości. Teraz życzę spokojnej nocy, lub udanego dnia. Dobranoc.