fbpx

#4ThePlayers. PlayStation 4 – magia w domowym zaciszu

Kwi 24, 2014

W Listopadzie pożegnałem się i przeprosiłem z moim wysłużonym PlayStation3, było ciężko miałem duży sentyment do tej konsoli, była ze mną ponad 4 lata i ani razu mnie nie zawiodła.

Trzeba pamiętać, że PlayStation, to nie tylko maszynka do mordowania komputerowych botów, ale również centrum domowej rozrywki – filmy, zdjęcia, internet.

Po blisko pół roku dostałem wymarzone PlayStation 4.

Zestaw marzeń :)

Zestaw marzeń :)

Pierwsze odczucia.
Już po podłączeniu konsoli do TV, przypomniałem sobie co to znaczy UI w produkcie Sony. Owszem, napotkałem na szereg zmian, które przez kilka minut musiały oswoić cię z moim wewnętrznym przerażeniem. Widok kafelkowy w dzisiejszych czasach staje się standardem, osobiście w ogóle mi to nie przeszkadza. Jest to łatwe, czytelne i intuicyjne, ale nie mam zamiaru pisać tu obszernej recenzji PS4, bo tego w sieci już jest mnóstwo.

Zakochałem się z Sony DualShock4, to jest poezja!

Kontroler XXI wieku.
Już, gdy go chwyciłem, w ręce wydał mi się dużo wygodniejszy. Funkcja touchpada nie jest dla mnie do końca przydatna. Jeszcze mało jest gdzie to wykorzystywać. Za to możliwość podłączenia słuchawek prosto do pada, a następnie, streaming dźwięku wyłącznie na słuchawki to jest bajka! Takiej funkcjonalności mi brakowało, teraz wieczorne granie staje się dużo łatwiejsze i mniej inwazyjne z zaciszem domowego Chi.

Teraz przydały by się dobre słuchawki z mikrofonem, jeszcze nie zaglądałem na allegro, ale pewnie jest już kilka rodzajów. Na minus jest bateria, przy moim graniu, po 2 h dziennie wytrzymuje 3-4 dni. do tego co było w poprzednim modelu na PS3, to stanowczo za mało. Wszystko pewnie przez tą wielką świecącą diodę z przodu kontrolera. Kontroler można wykorzystywać jako czujnik ruchu, jednak opcji MOVE, nie używam jeszcze dużo, ale lampki nie da się wyłączyć i świeci cały czas.

Gry – mała ilość, mocne tytuły.
Na chwilę obecną katuję trzy tytuły: BattleField 4, WarFrame i Octodad. Mam też kilka wersji demo, nie ma tego jeszcze dużo w PS Store. Jeżeli przesiadasz się z PS3, to mały wybór w sklepie, będzie dużym zaskoczeniem. Już 27 maja, wychodzi Watch Dogs i to jest gra dla której warto wymienić starą konsolę na nową! Codziennie odliczam dni do premiery. Jedno jest pewne, po 27 maja już nic nie będzie takie samo :)

Od wczoraj wcielam się w tatę ośmiornicę :) Genialna gra zręcznościowa.

Od wczoraj wcielam się w tatę ośmiornicę :) Genialna gra zręcznościowa.

Dzielnie się LIVE rozgrywką
Opcja wypuszczania rozgrywki do sieci LIVE, to kolejny bajer PS4. Używam tego często, daje to Tobie możliwość, śledzenia na żywo moich poczynań w konsolowym świecie. Obraz idzie z kilkusekundowym opóźnieniem, ale jego jakość jest genialna! To Panom z działu IT wyszło na 100%.

Mój kanał, gdzie można znaleźć transmisje LIVE: http://pl.twitch.tv/hedip_pl

Jest co robić i o czym pisać, jeżeli chodzi o PlayStation4. Myślę, że za kilka miesięcy, ta konsola nie będzie miała sobie równych i ilość genialnych produkcji będzie pokaźna. Teraz trzeba zadowolić się tym co oferuje nam rynek i cierpliwie czekać. Przecież to wszystko 4ThePlayers!