fbpx

Co zrobić, by wydając pieniądze nie czuć smutku

Kwi 3, 2014

Coraz więcej osób lubi pomagać i pomaga innym ludziom. Przykładem są liczne programy w TV, gdzie rodziny dostają nowe mieszkania, nowy standard życia, czy zmieniają się tracąc dziesiątki kilogramów. W sieci jest coraz więcej filmów, gdzie przypadkowi ludzie pomagają innym. Dziś chciałbym się z Wami podzielić moimi odczuciami, zacznijmy od takiego filmu.

Wczoraj widziałem go na FB, wiecie co, coś we mnie złamał. Grupa przyjaciół pomaga swojej przyjaciółce, która jest kelnerką. Dostaje od nich duży napiwek, wycieczkę i nowy samochód. Skłoniło mnie to do głębszego zanurzenia w ten temat, a tam się dzieje…

Pokażę tobie jeszcze kilka przykładów, jak fajnie może być pomaganie. Jeżeli mało cię to interesuje, możesz zamknąć wpis, nic tu więcej nie znajdziesz.

Ludzie pomagają ludziom

Zaczynamy, oto dwa przykłady, które najbardziej we mnie uderzają.

Jak wygrać na loterii?

Proste pomysły z reguły przynoszą najmniej spodziewany efekt. Facet daje bezdomnemu los na loterię, mówiąc mu, że nie ma pieniędzy dla niego, ale ma tu taki los i mogą iść to razem sprawdzić czy coś wygrał, a jeżeli coś się trafi, kasa jest jego. Oczywiście wszystko jest ustawione, los nie jest zwycięskim kuponem, a sprzedawca w sklepie jest podstawiony. Gdy bezdomny dowiaduje się, że wygrał 1000$ nie może uwierzyć, co lepsze odlicza dużą część tych pieniędzy i chce oddać je właścicielowi kuponu, mówiąc mu, że tyle co zostawił jemu wystarczy i chce się podzielić…

Tu widać, różnice emocjonalną człowieka. Zwykły Kowalski pewnie skakałby z radości i schował całość do kieszeni, po czym wyszedł ze sklepu. Nasz bohater zachowuje się inaczej… zachowuje czystość umysłu i wykazuje jak wielkie ma serce. Tylko, kto w tym przykładzie jest tak naprawdę bohaterem?

Zrób innym niespodziankę

Kolejna świetna akcja, 3 młodych ludzi postanawia pomagać innym. W tym celu organizują różne fajne akcje pomagając i sprawiając ludziom świetną niespodziankę.

Chciałem wam pokazać ten film, pomysł kolejny raz prosty, ale jak genialny. Ustawiając się samochodem przy okolicznym fast foodzie, płacą za ludzi zamawiających za nimi. Najlepszą częścią tej akcji, jest nieoczekiwany zwrot, kiedy kierowca dostaje darmowe zamówienie i płaci za osoby zamawiające za nim. Efekt śnieżnej kuli? Jedno jest pewne to świetny sposób by zrobić coś dobrego.

Polecam przejrzeć pozostałe filmy tej trójki znajomych, ja mam uśmiech od ucha do ucha i jakoś naładowany jestem pozytywną energią.

Pomagamy?

Nieważne jakie masz odczucia po obejrzeniu tych kilku filmów. Myślisz, że to mogło być ustawione? To wszystko nieważne, najważniejszy jest przekaz, a ten jest jasny. Pomogę potrzebującej osobie, bo dlaczego nie? Przecież to dużo nie kosztuje, a w oczach takiej osoby to zastrzyk nadziei.