fbpx

D. W. Rettinger Klasa – recenzja

Sie 28, 2014

Od pewnego czasu, książka stała się nieodłączną częścią mojego dnia. Trafiam na same ciekawe tytuły, niedawno zakończyłem genialną książkę „Wayward Pines. Szum” Blake’a Croucha, a teraz Damian W. Rettinger z zaskakującą lekturą – „Klasa. Czas na recenzję!

Na początku taka mała dygresja, którą muszę się z podzielić. Jedynym problemem jaki zaczął mi doskwierać, to ciężar książek. Większość z nich pochłaniam w drodze do pracy, jadąc tramwajem, a że lubię książki w twardych oprawach, noszenie ich bywa kłopotliwe. Książka Dominika Rettindera, jest pierwszą, którą zakupiłem w aplikacji Woblink i przeczytałem ją na tablecie. Genialna sprawa, nie sądziłem, że czytanie książek na iPadzie może być tak przyjemne. Dodatkowo, fajnie nosić kilka tytułów przy sobie i nie czuć ciężaru. Obiecałem sobie jednak, że każdą dobrą książkę jaką przeczytam zakupię, również w wersji papierowej.

Karol, Adam, Anna, Agata, Rafał, Marcos… Festiwal osobowości
„Klasa” to książka kryminalna, opowiada o dziennikarzu, który wplątał się w międzynarodową aferę. Od pierwszych stron budowane jest napięcie, które uwielbiam. Książka jest wielowątkowa, zaskakująca, inspirująca, przerażająca również chwytająca za serce. Uwielbiam stopniowe budowanie fabuły, nagłe zmiany i akcje rodem z serii „Szklana Pułapka”. Fajnie, czyta się też, gdy akacja dzieje się na terenie Polski, czuje wtedy taką bliskość z opowiadaną historią. Wcielam się w bohaterów i łatwo mi sobie wyobrazić niektóre opisywane sytuacje. To kolejna książka, która czytałem specjalnie po trochu, sama myśl, że ma się skończyć była dla mnie czymś odległym i niewyobrażalnym.

Już bym chciał kolejną książkę tego typu, jednak trudno tak dobre książki szybko znaleźć. Może, ktoś z was mi coś poleci? Macie jakieś zaskakujące tytuły?