fbpx

Endomondo teraz synchronizuje się z Garminem. Nareszcie!

Wrz 24, 2014

Jeżeli jesteś użytkownikiem Endomondo i korzystasz z zegarka firmy Garmin, dobrze wiesz czym było zgrywanie aktywności i wyświetlanie ich w Endomondo. Teraz wszystko się zmienia.

Lubię takie zmiany

Uwielbiam firmy, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka Garmin Forerunner 620, który przebiegł już ze mną setki kilometrów w tym 3 półmaratony. Za każdym razem, gdy kończyłem trening wgrywałem statystyki do Garmin Connect. Jednak moje przywiązanie z  Endomondo, były tak duże, że musiałem podłączać zegarek do komputera i mozolnie wgrywać treningi do serwisu. Nareszcie wszystko się zmienia.

Nowa funkcjonalność Endomondo

Teraz gdy wybierzemy w Endomondo ustawienia -> połącz, możemy połączyć się z kontem Garmin Connect i automatycznie pobiegać treningi. W moim przypadku to strasznie poprawia funkcjonalność zegarka i wgrywania treningów. Nie ukrywam, że długo czekałem na tą funkcjonalność. Teraz pozostaje tylko biegać, a aktualizacje treningów pozostawić serwisom. Już nie mogę się już doczekać kolejnego treningu i zawodów w Szamotułach!

Dodatkowo Endomondo rozpoznaje tryby treningu, to dobra wiadomość dla Triathlonistów! Ja do tego typu aktywności jeszcze nie dorosłem, ale czas pewnie sprawi, że kiedyś spróbuję!

Od teraz bieganie będzie jeszcze przyjemniejsze. Skończy się przenoszenie, dogrywanie i kopiowanie treningów. Inna sprawa jest taka, że może warto by było się skupić tylko na Endomondo, albo Garminie. W sumie to te same informacje, tylko pokazane w inny sposób. W Garmin Connect lubię bardzo symulację biegu gdy oglądam statystyki, tego w Endomondo mi brakuje.