fbpx

Film, który budzi dziwne emocje. Lucy – recenzja

Sie 24, 2014

Mało tutaj ostatnio recenzji się pojawia, dlatego czas to trochę zmienić. Byłem na nowym filmie Luca Bessona i szczerze, to dziwne mam po nim odczucia.

To jeden z tych filmów, który w dobry sposób zareklamowały media, zwiastun pozostawił we mnie nieodpartą pokusę, by dowiedzieć się jak taka historia może się zakończyć. Chciałem iść do kina już w dzień premiery. niestety sprawy wyższej rangi zatrzymały mnie w domu. Przez to mogłem w sumie, zobaczyć Scarlett Johansson w bardziej kameralnym gronie.

Być jak Lucy…
Fabuła filmu, sama w sobie jest dość prostoliniowa, przez to jest dla odbiorcy bardzo przyjemna. Mamy do czynienia z jakimś nowym narkotykiem, który zostaje zaszyty w brzuchu naszej bohaterki. Lucy musi przewieźć paczkę do Europy, jednak zostaje mocno pobita i część tajemniczego proszku wnika w jej ciało, dając jej zdolność używania coraz większej części  swojego mózgu, daje jej to niezwykłe zdolności. Potrafi kontrolować materię i wpływać na otaczających ją ludzi, czyli posiada większość zdolności, które są w strefie marzeń każdego dorastającego dziecka :)

Lucy 2014

Lucy 2014

Efekty wizualne
Film ma mało momentów, w których pomyślałem „WOW”. Najbardziej podobała mi się ostatnia scena, gdy Lucy uzyskuje 100% zdolności i cofa się do momentu stworzenia Wszechświata. Ta scena zrobiła na mnie ogromne wrażenie, świetna wyobraźnia osoby, która za tym stoi.

Długo myślałem, nad tą krótką recenzją. Wychodząc z kina sam nie wiedziałem, czy film jaki właśnie zobaczyłem podobał mi się czy był kompletną lipą. Szczerze do tej chwili mam mieszane uczucia, nie jest to produkcja, którą mógłbym oglądać wiele razy i wciąż czuć to samo podekscytowanie. Myślę, że każdy kto zobaczy ten film, będzie miał swoje wewnętrzne przemyślenia i wydaje mi się, że w większości będzie to jednak lekki niedosyt.