fbpx

Genialny sposób na życiową energię

Maj 23, 2014

Świat pokryty warstwą świetlnych paneli, dbających o środowisko, wytwarzających energię słoneczną. Koniec z asfaltem, śliskimi drogami i wstrętnymi przewodami zawieszonymi nad drogami. Brzmi jak film Si-Fi? Nie, to się dzieje naprawdę.

To pewnie przez te upały, słońce ostatnio mnie niszczy na treningach, natrafiłem na ten temat w sieci, który opisuje w jaki sposób wykorzystać energię słoneczne i sprawić, by świat był lepszy. Wydaje się banalne, kolejny świetny pomysł, który niczym nie różni się od poprzednich. Coś mnie jednak skłoniło do lektury i obejrzenia filmu i wiesz co to ma przyszłość!

Tak mogły by wyglądać parkingi przyszłości

Tak mogły by wyglądać parkingi przyszłości

Pewne małżeństwo z USA, wpadło na pomysł, by skonstruować panele słoneczne, które mają zastąpić bruk w chodniku, asfalt na ulicy, czy podłoże na boiskach osiedlowych i wiesz co to jest totalny odlot!.

Panele oprócz tego, że mają wytwarzać energię, posiadają diody LED, które mogę wyświetlać na nich cokolwiek chcemy, od pasów na drogach po napisy, a nawet filmy. Panele są odporne na nacisk, a zimą dbały o to, by chodniki i ulice nie były śliskie, wszystko za sprawą wbudowanego podgrzewania. Mają być też alternatywą dla przewodów elektrycznych i internetowych. Pomysł jest obecnie testowany, a autorzy zbierają budżet na realizacje projektu. Dodam jeszcze, że potrzebny jest  $1,000,000, a mają już blisko 50% środków.

Zastosowanie na drogach

Zastosowanie na drogach

Panel solarny

Wyobrażasz sobie to, jedziesz ulicą, a tu napis zwolnij drzewo na drodze, albo promocja w Biedronce, skręć w lewo, albo skarbówka wie, że oszukujesz! Zjedź na pobocze i czekaj na karę. Odjazd! :)

Faktycznie zastosowań było by sporo, stan środowiska by się poprawił i pewnie nasze zdrowie. Bo ostatnio słabo z nim na świecie. Jeżeli to wszystko jest prawdą, czekam, czekam i jeszcze raz czekam. Liczę jedynie na to, że projekt nie napotka na korporacyjną ścianę, bogatych buców dbających o swoje potrzeby i grubość portfela. Na takim rozwiązaniu skorzystalibyśmy wszyscy.

Na koniec dwa filmy, które musicie zobaczyć.


Info
Projekt Solar Roadways
Na tej stronie możecie wspierać projekt, ja chyba przeleje parę baksów, a co może kiedyś będę miał taki chodnik przed domem…