fbpx

Hollywood dla gracza

Kwi 30, 2014

Pewnie powiesz, że to nuda i szkoda na to czasu. Po części zgodzę się z Tobą, ale to nie zmieni faktu, że dla miłośnika gier, taki filmik jest dużo ciekawszy niż kurs szycia na kole. Dodatkowo gry to kasa i promocja, wiedziałeś?

Jeszcze parę lat temu nagrywanie naszej rozgrywki, obecnie potocznie zwane „gameplay”, wrzucanie jej do sieci było mało popularne i raczej ciężko wykonalne. Zresztą wyobrażasz sobie jak ktoś, ogląda 3h film z gry w Mario? Dziś coraz więcej graczy chwali się swoimi umiejętnościami manualnymi w grach na PC, MAC, czy konsole. Dla jednych to zabawa, dla innych sposób na zarabianie i część ich życia. Gry są coraz bardziej realistyczne, historie przedstawiane podczas ich trwania, wciągają nawet moich rodziców i budzą w nich emocje.

Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszałeś o takich tytułach jak Heavy Rain, The Last of Us czy InFamous Second Son, zapraszam na YouTube. To tytuły, które swoją historią przewyższają niejeden film, a grywalność mają na poziomie PRO-MASTER. Przez to, każdy z nas odnajduje jakąś więź z głównym bohaterem.

Oglądanie fajnie nagranego gameplay’a sprawia, że czasami wolę wybrać taką formę spędzenia czasu niż pójście do kina. Po wielkiej światowej premierze PlayStation 4, na YouTube huczy od filmów z rozgrywek graczy. Sami producenci konsoli dają nam możliwość przesyłania w czasie rzeczywistym obrazu i dźwięku z naszej gry na Facebook, a gracze znaleźli sposób, by to wrzucać na YouTube. Kilka lat temu, to było nie do pomyślenia, teraz staje się to standardem.

Grywalizacja, nowoczesną formą marketingu?
Gry nie tylko wchodzą w nasze życie, ale również w dział marketingu tzw. Grywalizacja, szeroko opisywana ostatnio jest przez Pawła Tkaczyka na jego blogu. Jeżeli nie słyszałeś o tym pojęciu, zachęcam do lektury.

Na razie ludzie kpią i trzymają dystans do gier, grania i wszystkiego co z tym związane. Myślę, że za rok, dwa to wszystko zacznie się zmieniać i ktoś stanie pośrodku sceny mówiąc: „A nie mówiłem…”.