fbpx

Horizon Zero Dawn czy warto kupić?

Lut 25, 2017

Nie mam zamiaru jakoś specjalnie się tutaj wymądrzać na temat technicznych aspektów Horizon Zero Dawn. Skupię się raczej na moich pierwszych odczuciach i spostrzeżeniach.

Gra wychodzi do sprzedaży 1 marca 2017 i będzie dostępna wyłącznie na PS4. Guerrilla Games poświęciło 5 lat na to by stworzyć coś unikalnego i niezmiernie dobrego. Należy pamiętać, że robiąc coś tak długo można bardzo łatwo spóźnić się z premierą, bo w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko widzieliśmy. Tym bardziej niezmiernie miło mi było, kiedy po pierwszych minutach gry, odruchowo kiwałem głową z aprobatą. Bo Horizon to gra kompletna, posiada ciekawą fabułę, ale co najważniejsze wciąga coraz bardziej z minuty na minutę!

Horizon Zero Dawn – PRESS Edition

Udało mi się dostać wersję przedpremierową dla mediów od Playstation Polska i patrzenie na samo pudełko sprawia, że chce się już przenieść w świat Horizon Zero Dawn. Nie będę tutaj rozpisywał się na temat zawartości pudełka, możecie to zobaczyć na moim filmie. Chciałbym tylko dodać, że to jedno z piękniejszych opakowań jakie w życiu widziałem.

Horizon Zero Dawn press edition

Horizon Zero Dawn press edition

Co to jest Horizon Zero Dawn?

Co do plusów gry jakie dostrzegłem podczas pierwszych 2 godzin rozgrywki to jest ich wiele. Gra jest niesamowicie ładna graficznie i dynamiczna. Mamy do czynienia z post-apokaliptycznym otwartym światem, w którym ludzie nie są przodującym gatunkiem. Świat opanowały maszyny, wyglądające trochę jak dinozaury i są zdolne do tego by palić całe wioski oraz atakować nas na każdym kroku. W dużej mierze mamy do czynienia z połączeniem zmechanizowanej prehistorii i nowoczesną technologią. Główną bohaterką jest Aloy o której wiemy stosunkowo niewiele, ale jej zaciętość, odwaga i chęć odkrywania swojego pochodzenia jest dla mnie wciągająca. Dla mnie to coś podobnego jak kiedyś zobaczyłem pierwszy raz Tomb Rider, cieszy po prostu oko. Szczerze zastanawiam się jak kończy się ta historia, ale na to jeszcze trochę poczekam.

Rozwój postaci

Aloy ma szereg umiejętności, które możemy rozszerzać zdobywając punkty doświadczenia. Wytwarzamy również z pozyskanych surowców amunicję i zbieramy części na handel. Ponieważ mamy do czynienia z otwartym światem, możemy iść za główną historią gry, lub wykonywać misje poboczne. Tutaj bardzo mocno nawiązuje mi to Wiedźmina, jednak coraz bardziej przekonuję się do tego, że Horizon Zero Dawn będzie dla mnie grą lepszą.

Podsumowując ten krótki tekst, gra Horizon Zero Dawn jest czymś na co warto było czekać 5 lat. Ma kilka rzeczy które można by poprawić, ale to zwyczajnie czepianie się detali, bo wszystko inne jest bardzo dobrze zrobione. Powala grafiką, dynamiką, fabułą i dla mnie ma duże szanse na miano Gry Roku 2017. Jeżeli zastanawiasz się nad jej zakupem, w mojej opinii śmiało możesz zamawiać już teraz, tutaj nie będzie czego żałować.

Zobacz jak wygląda pakiet Horizon Zero Dawn dla mediów.