fbpx

iPhone 6, iPhone 6 plus oraz Apple Watch! Apple zaskakuje?

Wrz 9, 2014

Tak na gorąco postanowiłem spisywać wrażenia z dzisiejszej konferencji Apple. Jestem strasznie nakręcony, tym co zobaczyłem, brakowało nowych produktów , ale to co zobaczyłem przebiło mnie na wylot…

iPhone 6 i iPhone 6 plus
W końcu doczekaliśmy się premiery dwóch nowych telefonów Apple. Zgodnie z wcześniejszymi wyciekami, mamy większe przekątne ekranu: 4,7″ i 5,5″. Większy model posiada nowy wyświetlacz Retina HD o rozdzielczości 1920 x 1000 401 ppi, dodatkowo, po zmianie położenia telefonu w tryb horyzontalny zmienia się nie tylko położenie okien, ale również ikon. Dodatkowo wyświetlacz dzieli się na dwie kolumny, dając nam łatwiejszą nawigację w takich aplikacjach jak Mail czy Safari. Mniejszy iPhone 6 posiada wyświetlacz o rozdzielczości 1334×750 326ppi, sam nie wiem, którego iPhone będą ludzie wybierać.

iPhone jeszcze szybszy i wydajniejszy.
Mamy nowy procesor A8, dający nam 50% szybsze działanie urządzenia, grafika natomiast przyśpieszyła o 85%. Dobrą informacją jest to, że stare aplikacje, na wcześniejze wersje iPhona, będą działać bez problemu.

Nowy iPhone 6 plus w trzech kolorach

Nowy iPhone

Kamera
Mamy zupełnie nową kamerę w telefonie, z super szybkim autofokusem i nową lepszą jakością obrazu. Dodatkowo telefon posiada udoskonalony procesor obrazu, dający nam mniej szumów i jeszcze skuteczniejszą stabilizację obrazu. Filmy pokręcimy w jakości Full HD 1080p z 30/60 fps, w iPhone 6 plus slow motion będziemy mogli kręcić z 240 fps. to dwukrotnie wolniej niż w poprzednim modelu. Oba urządzenia oczywiście posiadają TouchID oraz wyposażone będą w najnowszy system iOS 8.

iPhone 6 w końcu doczekał się 128 gb wewnętrznej pamięci, to na co wszyscy chyba czekalśmy. Urządzenia będą dostępne od 19 września w USA i kilku innych krajach do końca roku ma pojawić się w ponad 100 następnych. iOS 8 będzie dostępny do pobrania za darmo już 17 września.

Apple Pay – nowy sposób płacenia
Apple zaprezentował nowy sposób płacenia w sklepach – nazwał go ApplePay. Apple Pay jest wbudowany w iPhone 6 oraz iPhone 6 plus. Płatność będzie zabezpieczona poprzez TouchID. Niestety funkcja będzie dostępna na razie tylko w Stanach, w sumie nie ma co się dziwić, takie rozwiązanie musi jeszcze trochę poczekać, by podbić światowy rynek.

Ok poproszę jeden.

Ok poproszę jeden.

One more thing… Apple Watch
Nowy zegarek, podobnie jak iPhone dostępny będzie w 2 rozmiarach. Dla mnie przyćmił, tak długo wyczekiwaną prezentację iPhone 6. To co Apple zrobiło, przeszło moje najszersze oczekiwania. Nowy zegarek nie tylko jest kompatybilny z telefonem, jest również personalnym trenerem. Apple Watch jest sterowany w nowy sposób, wyposażono go w specjalne pokrętło, dające nam możliwość łatwej nawigacji urządzeniem i przewijania tekstu.

Mamy kompletnie nowy interfejs użytkownika przystosowany do tak małego urządzenia. Urządzenie posiada wyświetlacz Retina, i nowy ekran dotykowy. Wyposażony  jest w chip S1, posiada czytnik pulsu z nadgarstka, co może przydać się nam biegaczom, trzeba tylko przetestować na ile pomiar będzie skuteczny. Jest też system wibracyjnych informacji o zdarzeniach w Apple Watch.

Apple Watch

Apple Watch

Zegarek będzie posiadał wymienne bransoletki w 6 kolorach. Zapinanie odbywa się w 100% magnetyczny sposób. Będą trzy grupy zegarków Apple Watch, Apple Watch Sport i Apple Watch Edition, ten ostatni zrobiony jest ze złota, by być jeszcze bardziej wytrzymałym. Ładowanie odbywa się indukcyjnie, czego brakuje troche w iPhone. Zegarek również będzie współpracował z Apple Pay.

Premiera zegarka na początku 2015 roku i będzie kosztował 349$. Myślę, że warto czekać.