fbpx

Jak zrobić fajną sesję zdjęciową w domu?

Gru 2, 2016

Sesja zdjęciowa PATRYCJA #1

Mam dla was dzisiaj taki mini poradnik „Jak zrobić sesję zdjęciową w warunkach domowych. Sesja zdjęciowa wykonana została w warunkach domowych. Trochę spontaniczna akcja, ale wyniki okazały się całkiem fajne. Wkrótce kolejne zdjęcia z sesji plenerowej.

 

Jak zrobić sesję zdjęciową w domu?

To wcale nie jest takie trudne! Poniższe zdjęcia są tego dowodem, większość z nich powstała w oparciu o światło dzienne. W nielicznej ilości korzystałem z błysku dopełniającego. Trudno sobie wyobrazić jak mało możemy wiedzieć o świetle w fotografii, ja zawsze byłem zdania, że dobre zdjęcie może powstać tylko w studio albo na dworze. Dopiero gdy zacząłem robić zdjęcia zobaczyłem, że wcale tak być nie musi. Okno to taki duży softbox, który bardzo fajnie sprawdza się przy fotografii portretowej.

To światło możemy łatwo zmiękczyć poprzez użycie jakieś białej mocno przepuszczalnej światło zasłony/firany. Pierwsze zdjęcie jakie widzicie, zostało zrobione przy pomocy światła dziennego i prawa strona twarzy doświetlona została przez blendę. Bardzo prosty i fajny sposób by doświetlić ładnie cienie na twarzy.

Jaka pora dnia dobra na sesję zdjęciową?

Jeżeli chodzi o tą sesję, to była ona wykonywana w granicach 11-14 godziny. Jest to spowodowane, że gdy mamy małe okno i słońce praktycznie nam przez nie nie wpada, to potrzebujemy tego światła jak najwięcej. Dlatego wykonałem tą sesję praktycznie od rana, efekty przez to są naprawdę dobre i myślę, że wyciągnąłem maksymalnie wszystko co mogłem wyciągnąć z tych warunków.

Sprzęt na sesję zdjęciową

W tym przypadku był to Canon 6D z obiektywem STM 24-105. Czasami doświetlałem lampą błyskową YN-600EX-RT. Dodatkowo miałem blendę i to praktycznie tyle.

Podsumowując. Jak zrobić sesję zdjęciową w domu? Można spokojnie zrobić ją przy pomocy aparatu i wykorzystać okno jako źródło światła. Wszystko jest kwestią naszej wizji i trochę doświadczenia. Dlatego polecam każdemu by robił zdjęcia codziennie i starał się uzyskać najbardziej zbliżony efekt do własnej wizji. Nie poddawaj się gdy nie wychodzi, bo na początku jest to trudne, ale z czasem zobaczysz, że zrobienie dobrego zdjęcia to kwestia kilku sekund.

 W sprawach sesji i terminów proszę pisać: sesja@bartoszpussak.pl

Jak zrobić sesję zdjęciową? Porady

Jak zrobić sesję zdjęciową? Porady

Jak zrobić sesję zdjęciową? Portret

Jak zrobić sesję zdjęciową? Światło zastane

Patrycja portret

Patrycja portret

Patrycja portret

Patrycja portret

Patrycja portret

Patrycja portret

Canon 6D / YN-600EX-RT / 24-105 STM

data 27.11.2016 Poznań