fbpx

W ten sposób poznałem własną osobliwość

Sie 31, 2016

To jest 200 wpis na tym blogu! Dziś chciałem napisać o zagadnieniu jakim jest osobliwość. Najpierw jednak… Pamiętasz mnie jeszcze? Przestałem tu pisać bo zatraciłem swoją duszę dla video na YouTube.

Jeżeli zastanawiasz się co obecnie robię, to aktualnie wypoczywam na południu kraju. Większość czasu spędzam z rodziną i nadrabiam książki, które ostatnio mocno zalegają domowe półki. Żeby nie pisać o niczym mam pewien temat, bardzo osobliwy. Tak się składa, że wczoraj zakończyłem czytać książkę Ramsona Riggs „Osobliwy dom Pani Peregrine”, która niesamowicie dała mi do myślenia nad pytaniem: czy mam swoją własną osobliwość?

Osobliwość, to coś niezwykłego. Jest to zbiór cech/ zdolności jakie wyróżniają nas spośród tłumu. Po przeczytaniu książki wiem, jak bardzo tego określenia w codziennym życiu mi brakowało. Każdy z nas ma swoją indywidualną, niepowtarzalną osobliwość. Ludzie są wyjątkowi, to niepodważalny fakt. Bywają wyjątkowo zdolni, wyjątkowo zazdrości. Zdarzają się osoby wyjątkowo miłe oraz te wyjątkowo wredne i przebiegłe. Tego ostatniego typu ludzi nienawidzę. Na ziemi na szczęście jest tylko kilka osób, których nigdy nie zrozumiem i nie polubię. Szkoda na nich waszego czasu.

Osobliwość potrafi nas dzielić i łączyć, ułatwia tworzenie grup przyjaciół, którzy z czasem stają się powiernikami naszych darów. Dzielimy z nimi to wszystko co najlepsze, staramy się żyć w symbiozie i zawsze otrzymujemy od nich wsparcie. W książce o Pani Peregrine mamy do czynienia z bohaterem, który po szesnastu latach odkrywa swoją osobliwość. Zmienia ona całkowicie jego życie, jednocześnie zmieniając nieodwracalnie wszelką nadzieję, że poprzednie życie powróci. Moim zdaniem ta książka  umacnia teorię, że jedno wydarzenie może pomóc odnaleźć nam nową, niezwykłą drogę życiowa.

Trudno mi powiedzieć jaka jest moja osobliwość, dopiero teraz zaczynam się nad tym zastanawiać. Na pewno jestem dobrym ojcem, lubię pomagać innym i staram się żyć w zgodzie. Niewątpliwie potrafię robić zdjęcia i kręcić filmy, pewnym natomiast jest, że nie mam daru do uczenia się języków i śpiewania. Pewnie o niektórych swoich cechach nawet nie zdaję sobie sprawy. Teraz pewnie zacznę bardziej skupiać się nad tym co jest we mnie bardziej lub mniej osobliwe.

Tak na koniec powiedz mi jaka jest twoja osobliwość, zastanawiałeś się nad tym kiedyś?


P.S Żyję kręcąc vlogi na YouTube. Tam przeniosłem wszelkie siły zapominając o tym ważnym kawałku podłogi. Zastanawiam się jak ożywić to miejsce, by czytano mnie tak jak kiedyś?