fbpx

Jutro kolejne zawody – 3 Bieg Szpot Swarzędz

Maj 10, 2014

Od 7 Poznań Półmaraton, minął już ponad miesiąc. To był czas odpoczynku po miesiącach ciężkich treningów. Teraz czas rozpocząć przygotowania do kolejnego półmaratonu w Grodzisku Wlkp, ale najpierw 10km w Szpot Swarzędz.

Dlaczego warto biegać 10km
Dystans 10 000 metrów, jak na razie moim ulubionym dystansem. Czuje się dobrze w trakcie biegu, organizm radzi sobie świetnie ze zmęczeniem, a regeneracja po biegu jest dość szybka, zwykle po kilku dniach, w pełni wracają siły i mogę zacząć intensywne treningi.

Sam dystans jest takim przedsionkiem do półmaratonu, pamiętam jak w listopadzie startowałem w Luboniu w Biegu Niepodległości. To były moje pierwsze zawody na tym dystansie, biegło się lekko i był rekord życiowy. Jednak było też dość sporo błędów po drodze. Przede wszystkim trzeba pamiętać, by nie wystartować zbyt szybko, bo łatwo zakwasić organizm i potem będzie tylko męczarnia.

Plan na zawody
Za każdym razem staram się stopować swoje wewnętrzne zapędy. Wiadomo, że bicie własnych osiągnięć to coś motywującego i pchającego do przodu, ale czasami trzeba pomyśleć pesymistycznie.

Trasa biegu i różnica poziomów

Trasa biegu i różnica poziomów

Przeglądałem trasę biegu kilka razy, muszę to napisać – jest dość trudna. Dwa podbiegi na pierwszym kilometrze i trzy podbiegi na końcu, bardziej boję się tego ostatniego odcinka trasy. Meta znajduje się blisko jeziora więc różnica poziomów jest dość znaczna.

Wszystko jutro zweryfikuje kondycja organizmu, ale jestem dobrej myśli.

Trzymajcie kciuki!