fbpx

Letnia zima

Lut 9, 2014

Gdy budzisz się rano i otwierasz oczy, a za oknem słońce, to pierwszą myślą w mojej głowie jest: chce LATO! Fakt, zima w tym roku jest całkiem łagodna, ale promyk słońca i powiew ciepłego wiatru, na skórze to jest to!

Dlaczego tak lubimy lato? Zastanawiałem się nad tym, co takiego ma w sobie ta pora roku. Przecież oprócz ciepła jest też, pot, duchota, oparzenia słoneczne, pszczoły, osy, szerszenie i nieustane pragnienie picia wody. Zimą mamy tylko mróz i ewentualny katar? Mimo to nikt latem nie mówi, że tęskni za rękawiczkami, czapką z pomponem i herbatą z miodem i cytryną. To trochę niesprawiedliwe… Jednak te dwie pory roku zawsze są na ustach naszych ludzi dookoła. Wiosna i jesień siedzą, natomiast cicho w szarym koncie i czekają na support nadchodzącego, klimatycznego show.

Ja osobiście też chyba wolę jednak lato, zawsze kojarzy mi się ono z przygodą, odkrywaniem czegoś nowego,  koncertami, spacerami i alkoholową rekreacją. Dla wielu lato, to też wakacje oraz czas urlopów wypoczynkowych. Fajnie jest lato, fajnie jest latem ale lato tak szybko mija, że zawsze już pozostanie w szufladzie „czekam na…”.

Jak to się mówi, jak nie masz o czym mówić to rozmawiaj o pogodzie, tak więc pogoda dziś jest wyborna!

Miłej niedzieli.