fbpx

Made in Poland.

Mar 11, 2014

Podróże po Polsce bezpieczne i komfortowe?
Prawda jest taka, ze najlepiej zostać w domu i się nie denerwować. Zaczynam wątpić w to czy kiedykolwiek wyszliśmy z komuny.

Obecnie możemy wybrać pomiędzy „nowoczesną” koleją, „nowoczesnym” autobusem lub przyszłościowym Polskim Busem. To ostatnie choć z Polska ma tyle wspólnego, co dobre whisky z tanim winem, daje nam pogląd jak powinien wyglądać prawdziwy Polski transport. Tanio, szybko i komfortowo.

Do rzeczy. Podróż pociągiem z Ostrowa Wlkp do Rzeszowa to około 10h jazdy. Za około 70 pln, w pakiet mamy: cuchnącego Pana z psem, wygodne miejsce przy toalecie i od 2 do 6 przesiadek. Podróż PKS-em praktycznie w naszym kraju nie istnieje, a nawet jeżeli to ciężko się zgodzić, że żyjemy w XXI wieku. W jej miejsce wchodzi firma, która w naszym kraju pojawiła się kilka lat temu. Podróż nawet za 1 pln, nowoczesne autokary, dostęp do internetu. gniazdka elektryczne i co mnie najbardziej zaskoczyło –  katering na pokładzie. W takich warunkach, każdy czuje się komfortowo.

Już kilka razy, w te strony, jechałem PKP i za każdym razem czułem się jak brudna, wykręcona szmata. My Polacy jesteśmy narodem łamiącym wszelkie normy. Upychamy ludzi do pociągów, czerpiąc inspiracje z czasów, nazistowskich Niemiec – im więcej wejdzie tym będzie stabilniej, oczywiście finansowo, choć sam się zastanawiam na co idą te wszystkie pieniądze, na poprawę jakości? Na pewno nie.

Temat rzeka. Dlatego nie możemy normalnie w cywilizowany sposób zwiedzać naszego kraju, tylko łatwiej kopić nam za 100 pln bilet i polecieć np. do Rzymu. I jak tu wspierać naszą regionalną turystykę? Jest to dalece irytujące, ale nie ma co się teraz bardziej wkurzać, bo dzisiejsza podroż była  udana.

Czas na planowanie następnych dni i zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie! Podkarpacie I Love You!