fbpx

Muzyka naszą pasją?

Mar 23, 2013

Czym jest dla Was muzyka? Myślą, cieniem, pasją, życiem? Muzyka potrafi być dla nas wskazówką, wodą na ogień i ukojeniem na cierpienie.

Sam nie wiem kiedy, każdy z nas wytacza sobie swoją „muzyczną drogę”, jedni tworzą by inni mogli słuchać, inni słuchają by tamci mogli czuć się dobrze, przy tym wszystkim czując się dobrze, że znaleźli coś dla swojego ucha… i tak się kołeczku zamyka.

Moje podejście do muzyki zmieniło się odkąd zacząłem grać na gitarze, jakieś 12 lat temu. Pamiętam jak ciężko było namówić mamę na kupno mojej pierwszej gitary. Kiedy to się jednak stało widziała, że moje słowa i zapał nie były niczym udawanym. Od tamtego dnia moja cała muzyczna świadomość zmieniła się zupełnie. Teraz muzyki nie słucham tylko dla przyjemności… Pochłaniam jej każdy dźwięk, zastanawiając się przy tym, jak zostało to zagrane, zaśpiewane czy też skopiowane… bo takie rzeczy w dzisiejszym świecie też się zdarzają.

Ludzie mają swoich idoli, wokalistów dla których są w stanie przemierzać niezliczone kilometry by zobaczyć ich na żywo, zrobić zdjęcie, a nawet spotkać ich osobiście. Wielu jednak potrafi negować to co ktoś robi. Nie wiem dlaczego, nie wiem jaki ma w tym cel, pewnie żaden, po prostu dla zasady.

Moim muzycznym idolem jest Thom Yorke, wokalista Radiohead. To on otworzył moją głowę na nową muzyczną ścieżkę. Pamiętam pierwszy koncert jaki widziałem i te dźwięki, w których zakochałem się już na zawsze. Potem płyty, pierwszy koncert w Berlinie i Poznaniu… Pewnie jeszcze na niejeden pojadę, bo czego się nie robi dla ludzi, którzy ubarwiają nasze życie.

Podziwiam również siebie, że moja muzyczna pasja nie gaśnie i ciągle się rozwija. Wierzcie w siebie to pomaga możecie zrobić wiele i dla wielu.