fbpx

Jak obrobić fotografię makro – Poranki w Lightroom #2

Lip 5, 2019

Przed Wami kolejny odcinek z cyklu „Poranki w Lightroom”. Dzisiaj coś zupełnie odmiennego, bo nie będzie fotografii portretowej, ulicznej czy wnętrza. Przyjrzymy się bardziej fotografii makro, a naszym bohaterem będzie Ptasznik Wielobarwny/ Caribena Versicolor.  W kilku krokach pokażę Wam jak dokonać podstawowej obróbki zdjęcia przy pomocy Lightroom’u.

Fotografia makro

W ostatnim czasie mocno fascynuje mnie fotografia marko. Wykonuję ją na swoich owadach oraz na gadach i płazach znajomych. To bardzo wdzięczny rodzaj wykonywanych zdjęć, bo po każdej sesji oglądam zdjęcia i szczęka opada sama. Dzięki ujęciom z bliska, możemy dostrzec piękno fotografowanych zwierząt i poznać ich budowę oraz temperament. Dlatego postanowiłem wybrać to zdjęcie Ptasznika Wielobarwnego do Poranku w Lightroom.

Taka ciekawostka, czy wiecie, że te ptaszniki w młodym wieku mają niebiesko czarne ubarwienie? Dopiero po kilku wylinkach ich barwy zmieniają się, aby zachwycać nas swoim  wielobarwnym pięknem. Rozumiem, że nie każdy z Was może przepadać za pająkami, ale w imię sztuki i nauki dacie radę :)

Poranki w Lightroom, a może seria?

Podoba mi się ta seria i to że mogę dzielić się z Wami tym co kocham robić. Dlatego chciałbym robić cyklicznie tego rodzaju materiały. Myślę, że piątki są bardzo fajnym dniem przed weekendem na serię Poranki w Lightroom. Zawsze jeżeli zainspiruje Was materiał, to możecie chwycić aparat i w weekend popróbować obróbki we własnym zakresie. Koniecznie dajcie znać jak zaopatrujecie się na tego rodzaju treści i czy piątki są dla Was dobrym dniem na naukę.

Dodatkowo bardzo proszę Was o opinię pod moimi filmami. To jaka ona będzie, mocno mnie popycha do przodu i utwierdza w tym, że jest dobrze albo, że coś trzeba zmienić.

W poniedziałek będę miał dla Was nowy artykuł, o tym jak wykonać samodzielnie zdjęcie do dokumentu czy CV. Wraz z artykułem pojawi się też podsumowanie mojego wyzwania fotografii ulicznej. Z tego miejsca już dziękuję wszystkim za udział w wyzwaniu i liczę na to, że podejmiecie ze mną kolejne!