fbpx

Jak obrobić fotografię biznesową – Poranki w Lightroom #1

Cze 28, 2019

Dzisiaj przygotowałem dla Was pierwszy film z serii mini poradników z Lightrooma. Obróbka zdjęć jest czymś indywidualnym i raczej każdy robi to na swój własny sposób. Są jednak takie elementy działania, które znacznie poprawiają naszą pracę i pozwalają zaoszczędzić trochę czasu.

Dlaczego obróbka zdjęć w Lightroom?

W dzisiejszych czasach ilość programów do obrabiania zdjęć jest bardzo duża. Osobiście próbowałem używania kilku z nich, ale najbardziej wdrożyłem się w Adobe Lightroom. To pewnie kwestia tego, że wiele rzeczy mam zautomatyzowane i poruszam się po nim bardzo płynnie. Prawda jest jednak taka, że jest to program płatny. Jego koszt to około 40 pln na miesiąc, za pakiet Photoshop + Lightroom. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w tym programie, to macie okres 30 dni próbnych bez opłat. Link do programu znajdziecie tutaj.

Wideo poradnik, po raz pierwszy.

Przygotowałem dla Was blisko 25 minutowy wideo poradnik, o tym jak w kilku krokach obrabiam zdjęcie i poruszam się po programie. Wybaczcie mi wszelkiego rodzaju zająknięcia i skróty myślowe :) Jeszcze kilka nagrań i obiecuję, że będzie lepiej! Zależy mi bardzo na Waszej opinii, czy tego rodzaju filmy z obróbki zdjęć na żywo, są dla Was czymś wartościowym. Zostawcie komentarz i dajcie łapkę na moim kanale YouTube, to mi pokaże, że warto iść tą drogą :)

Co dalej z poradnikami?

Planuję cyklicznie robić tego rodzaju filmy na YT. Jest dużo kategorii jakie mogę poruszyć: obróbka zdjęcia, portret, fotografia produktowa, fotografia uliczna itp. Musicie dać znać jaki rodzaj kolejnego poradnika dla Was przygotować. Strasznie lubię siedzieć przy zdjęciach w Lightroomie, ale i Photoshop jest dla mnie równie istotny, bo tam wykonuję 100% pracy związanej z cerą. Jak widzicie tematów jest sporo. Myślę, że czeka nas niesamowita zabawa i dużo przydatnej wiedzy!

Dolącz do #wyzwaniebartka

Przypominam o wyzwaniu z poprzedniego wpisu: Fotografia uliczna. Jest już blisko 20 zdjęć, ale fajnie jak będzie ich jeszcze więcej. Nie obawiajcie się niczego, to jest naprawdę świetna zabawa, a przy tym wszystkim nabieracie praktykę w swojej fotograficznej drodze. Poczekam jeszcze tydzień na Wasze prace i może wspólnie poddamy je obróbce ? Co Wy na to?