fbpx

Wrocławskie Zoo z Rodziną

Jakiś miesiąc temu miałem okazję wziąć udział we wrocławskiej konferencji Wrocław City Trands (relacja >>tutaj<<).  Po mojej prelekcji na temat promocji miasta poprzez Instastory, podeszła do mnie Marta z Wrocławskiego ZOO i zaprosiła do ogrodu na weekend z rodziną. Niby nic takiego, ale w pakiecie był nocleg w samym Zoo. Mielibyśmy być otoczeni poprzez zwierzęta i wycięci z szarości miasta. Tutaj nie było co się zastanawiać, zgodziłem się bez wahania…

Moja pierwsza wizyta w Zoo

Sam nie wiem, kiedy pierwszy raz odwiedziłem Wrocławskie Zoo. Myślę, że była to 3 klasa podstawówki, może trochę wcześniej. Szczerze niewiele pamiętam, mam gdzieś w albumie rodzinnym fotografię z wrocławskiego rynku jak w ręce trzymam pluszowego misia z tego właśnie Zoo. Byłem tam później kilka razy z rodzicami, ale było to tak dawno, że moją pamięć spowiła gęsta mgła.

Rodzinny weekend w Zoo

Podczas naszego pobytu we wrocławskim Zoo dostałem kilka dodatkowych atrakcji, które nie są dostępne podczas standardowego zwiedzania ogrodu. Jedną z nich była wizyta na wyspie Lemurów. Pokazano mi jak dobre, te przecudowne zwierzęta, mają warunki i jak dużą opieką są otoczone. Nie wiedziałem, że przez warunki jakie dostarcza im ogród, długość ich życia znacznie się poprawiła. Mają zapewniony stały dostęp do pożywienia i nie zagrażają im drapieżniki. Jeżeli chodzi o prawdziwy must have do zobaczenia w ogrodzie to jest to Afrykarium – miejsce gdzie nasza  wyobraźnia zderza się z przepięknym obrazem podwodnego świata. Amelka była zachwycona! W ciągu 2 dni odwiedziliśmy to miejsce dwukrotnie i za każdym razem Ami doświadczyła niezwykłych przeżyć. Rekiny pływające nad jej głową, spotkanie z hipopotamami, pingwinami, krokodyle, manaty i przecudowne akwaria z rybami. Zoo bardzo mocno stawia na ochronę zagrożonych gatunków. Daje możliwość wspierania ochrony gatunków poprzez liczne stworzone do tego celu programy. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się ochronić wiele wspaniałych gatunków zwierząt.

Jeżeli czas pozwoli to wrócimy pewnie jeszcze do Zoo, bo Amelka przynajmniej raz w tygodniu wspomina swoją przygodę z Wrocławia. Polecam Wam odwiedziny i zachęcam do czynnego angażowania się w ochronę zagrożonych gatunków, bo to najlepsze co możemy im dać!

Zachęcam Was do sprawdzenia strony ogrodu, znajdziecie tam szereg informacji na temat otwarcia, jego mieszkańców oraz możecie kupić bilet online.


Wpis powstał we współpracy z ZOO Wrocław.

Więcej Instastory