fbpx

Poznań Półmaraton zostały 2 miesiące

Sty 22, 2014

Zapisałem się na 7 Poznań Półmaraton!
6 kwietnia wybiegnę na ulice mojego miasta, by pierwszy raz w życiu pokonać dystans blisko 22 km. Mam nadzieję, że nic po drodze nie przeszkodzi mi w realizacji moich planów.

Plan treningowy

Obecnie jestem w 10 tygodniu, 21 tygodniowego planu przygotowującego mnie do biegu. Na razie głównie skupiam się na wydolności organizmu. Treningi łączę z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, 3 razy w tyg biegam i 3 razy w tygodniu staram się ćwiczyć. Na razie mój organizm czuje się dobrze, nie mam objawów przemęczenia i nie brakuje mi motywacji. Wręcz przeciwnie, im bliżej biegu tym bardziej jestem pobudzony i spragniony walki z własnymi możliwościami!

Plan treningu biegowego

Mój plan treningowy

Do treningów korzystam z Endomondo, wykupiłem sobie opcję PRO i zaufałem wbudowanej funkcji Trening Plan. Moje najbliższe treningi składają się z długich 12-14 km biegów w spokojnym tempie, interwałów i testów wydolnościowych. Czasami zastanawiam się czy taki rodzaj treningu jest naprawdę odpowiedni przy takich przygotowaniach. Intensywność odpowiada mi w 100%, czasami tylko boję się czy dam radę równo przebiec te 22 km :)

Kradzież i zakup butów

W weekend spotkała mnie niemiła niespodzianka, skradziono mi moje buty, które od kilku lat były moim nierozłącznym „przyjacielem”. Zmuszony byłem zakupić nowe, z racji, że nie wierzę w te wszystkie marketingowe, technologiczne bajery, zakupiłem jeden z najprostszych chyba modeli buta: Asics GEL-Oberon 7. Ciężko wypowiedzieć się o tym jak się w nich biega, bo na razie mam za sobą pierwszy trening. Myślę, że za 2 tyg będę mógł powiedzieć coś więcej o tym modelu.

Asics Gel Oberon 7

Asics Gel Oberon 7

Ciężko mi się zebrać zawsze na jakąś notkę w tym miejscu. Często nie wiem o czym pisać, jak idze zauważyć piszę albo o tym gdzie się udaję, albo o tym gdzie biegam… Mam nadzieję, że to nie aż tak nudny temat dla Was :)

Teraz czas do pracy. Miłego dnia.