fbpx

Projekt x14 – Fotografia jaką kocham

Mar 7, 2014

Dawno nie miałem aparatu w ręce, tak dla siebie, tak po prostu. Wczoraj po 4 latach uruchomiłem swoją starą dobrą lustrzankę cyfrową i ruszam z projektem x14!

Nikon D80 był moim pierwszym aparatem, z którego cieszyłem się jak głupek. Mogłem robić zdjęcia, gdzie tylko chciałem, w dodatku ich jakość była rewelacyjne i wiecie co? Po tylu latach nadal jest.

Ponieważ nie miałem żadnego obiektywu do starego Nikusia, postanowiłem kupić najprostszy i najbardziej uniwersalny – Nikkor 28-100 3,5-5,5 G. Jest to naprawdę niskiej jakości sprzęt ale do projektu się nada! Dałem za niego niespełna 200 pln, więc tak naprawdę to żadne pieniądze, a ile radości!

Projekt x14

Skąd ta nazwa? Podobne projekty próbowałem robić „x” razy. Zawsze brakowało jednego – konsekwencji. Teraz mam Was i to miejsce, jest dla kogo to zrobić, dlatego wierze, że w tym roku się uda! Mam zamiar robić zdjęcia sytuacji jakie mnie otaczają, ludzi jakich napotkam na drodze,  a motywem przewodnim będzie czas. Pomoże mi to przypomnieć sobie dawne lata, gdy fotografia była moim drugim życiem i robiłem zdjęcia wszystkiemu co się rusza. Jeżeli projekt wypali, będę rozglądał się za własną pełno klatkową maszyną.

Obecnie w pracy robię fotografie Canon’em 5D MKII, świetny aparat. Dla niego na lata odstawiłem ukochanego Nikona. Prywatnie taki aparat chyba spełniałby moje oczekiwania, ale z racji tego, że jestem osobą zakochaną w technologi, chciałbym spróbować fotografii z Nikonem D800 E oraz Canonem 5DMKIII. To moim zdaniem,  dwie najlepsze pozycje na rynku w obecnym czasie,

Weekend z nowymi fotkami

Fotografie chce wrzucać raz w tygodniu, sobota lub niedziela. Pozwoli mi to zebrać wystarczająco dużo materiału, by wybrać najlepsze prace. W między czasie zajawki będą pojawiać się na moim Instagramie, na który Was serdecznie zapraszam.

To już chyba wszystko. Trzymajcie kciuki, a ja biorę się do roboty. Przyszły tydzień spędzę  w podróży więc będzie bardzo ciekawie.

W menu po lewej utworzyłem zakładkę Projekt x14, tam będę wrzucał cotygodniowe fotki . jeżeli uda się, to już w ten weekend pierwszy sort!