fbpx

Przemyśl – miasto kantorów i kebaba

Wrz 19, 2013

Przemyśl – jak dotąd dla mnie zupełnie odległe i nieznane miasto. Wczoraj to się zmieniło.

Teraz staje się dla mnie miejscem, gdzie na pewno jeszcze wrócę. Przepiękne Stare Miasto, magiczny Park Zamkowy i piękna panorama miasta, widziana ze szczytu stoku narciarskiego. To suma tylko niektórych plusów tego magicznego miejsca.

Co ciekawego jeszcze, a zarazem zadziwiającego w Przemyślu?

Ilość kantorów na metr kwadratowy. Kantorem tutaj może być przydrożny sklepik, mała budka na targu, barak, a nawet kiosk ruchu. Zastanawiam się jak wygląda obrót w morzu tych samych punktów. Ludzie sprzedają na ulicach wszystko – ubrania, alkohol, a nawet ruskie papierosy.

Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie Przemyśla jest bardzo proste. Na stronie internetowej miasta, możemy znaleźć trasy spacerowe. Najbardziej optymalna liczy ok. 2 km i zajęła mi jakieś 3h drogi. Samo miasto ma podobno opinię „Polskiego Rzymu” – bardzo trafną moim zdaniem. Związane to jest z dużym zagęszczeniem kościołów w centrum miasta. Jeżeli chcemy coś zjeść możemy napotkać na małe trudności, chyba że jesteś zwolennikiem Kebabu u Turka, bo ciężko będzie znaleźć coś innego. Mam wrażenie, że ludzie tu kochają Fast Food.

Podsumowując ten dzień, jestem zauroczony Podkarpaciem i przecudownym Przemyślem, jutro wycieczka do Oświęcimia i Wadowic! Na pewno podzielę się wrażeniami…

Energia musi być!
Dworzeć w Rzeszowie
Przesiadka w Rzeszowie
Wnętrze katedry
Dworzec PKP w Przemyślu
Przemyśl - zabudowa miasta
Przemyśl - zabudowa miasta
Przemyśl - zabudowa miasta
Przemyśl - zabudowa miasta
Widok na panoramę miasta
Widok na miasto
Proga na wzgórze
Widok na miasto
Panorama Przemyśla
Park pokrywa jesień
Park
Droga przez park
Czuć ukraiński klimat
Wymownie...
Chwila odpoczynku
Kantor, Kantor i kantor.
Przemyśl
Fontanna z niedzwiedziem w Przemyślu
Czas wracać!
Droga powrotna