fbpx

Przygotowania do Piła Półmaraton Philips’a

Sie 26, 2014

Jeszcze niespełna 2 tygodnie pozostały do trzeciego, w tym roku, startu w półmaratonie. Tym razem trafie do Piły, gdzie kolejny raz zmierzę się z własnymi słabościami. Wszystko po to by za kilka miesięcy cieszyć się Koroną Polskich Półmaratonów.

Muszę przyznać, że to będzie chyba najsłabszy półmaraton z mojej strony. Przygotowania przez wyjazdy bardzo osłabły i ilość treningow przez ostatnie 1,5 miesiąca strasznie spadła. Mam jednak nadzieję, że bez większych problemów uda mi się ukończyć, tą wewnętrzną walkę i zawitać w całości na mecie.

Powrót do treningów
Ostatnie dwa tygodnie to intensywne rozruszanie i przygotowanie organizmu do zmorzonego wysiłku. Cztery treningi w tygodniu, niektóre z nich bardzo intensywne. Staram się robić dużo treningów siłowych, przeplatane mniej intensywnymi wybieganiami. Ciężko wejść tak na obroty, po takiej długiej przerwie. Po Pile będzie miesiąc przerwy i dwa ostatnie starty: Półmaraton w Szamotułach i Kościanie. Jeżeli udami się każdy z nich pokonać, osiągnę mój cel, zdobędę Koronę Polskich Półmaratonów.

Ostatni intensywny tydzień
Wczoraj ostatnie intensywne, długie wybieganie. Pobiegłem w tempie startowym, żeby zobaczyć jak organizm zachowa się po przekroczeniu 10 km. Przeważenie wtedy czuję spadek energii, który trwa zwykle 2-3 km. Zaskakująco dużo sił zostało na końcówce, nie wiem czy wynika to z dobrego dnia, czy faktycznie kondycja się odbudowuje.

Długie wybieganie

 

Wspomnienia półmaratonu w Grodzisku Wlkp trzymają mnie w walce!

Wspomnienia półmaratonu w Grodzisku Wlkp trzymają mnie w walce!

Myślę, że w trakcie półmaratonu wypróbuje nową taktykę, pierwsze 10k pobiegnę bardzo spokojnie, a drugą połówkę, mocno przyśpieszę. Czytałem, że półmaraton w Pile to niezwykle szybka trasa, w internecie można znaleźć dużo pozytywnych opinii, może uda się złamać życiówkę? Wiadomo, że to tylko założenia, jak będzie w rzeczywistości zweryfikuje stan samopoczucia 7 września :)