fbpx

Śniadanie, obiad, kolacja… Ostatnio na słodko.

Maj 6, 2014

Nie wiem co się ze mną dzieje, ewidentnie brakuje mi cukru, albo mam braki w słodkościach. Banany, masło orzechowe, drzem, kakao nigdy mało!

Też tak lubisz dania na słodko? Coraz więcej jedzonych przeze mnie potraw jest robionych na ten właśnie sposób, to chyba zasługa słońca i wyższej temperatury na dworze. Idąc do pizzerii jem pizze z  szynkę z ananasem, robiąc śniadanie wybieram gofry, na obiad kluski na parze z masłem i kakao, a na kolacje kanapka z masłem orzechowym i bananem? Po prostu kąpiel w kaloriach, gdyby nie to, że biegam pewnie wyglądałbym jak prosiak na ubój.

Miłość do gofra

Moje ulubione gofry z drzemem i cukrem pudrem

Moje ulubione gofry z dżemem i cukrem pudrem

Gofry pokochałem niedawno. Dawniej jadłem je tylko na wakacjach z rodzicami, teraz gdy zakupiłem gofrownicę z formą w kształcie serducha pojawiają się przynajmniej 1-2 razy w miesiącu. Słoik cukru pudru, który ukrywał się przez miesiące w szafce już przeszedł przez układ pokarmowy, dodatkowo dżemik malinowy, wiśniowy lub truskawka! Mniam!

Pyzy na parze z kakao i syropem malinowym

To danie nowe dla mnie, ale jak bardzo je pokochałem!

To danie nowe dla mnie, ale jak bardzo je pokochałem!

Pyzy na parze z kakao i sokiem malinowym to wcale nie takie pyle co! Ten smak poznałem w tym roku, zrobiła mi je moja kochana Natalia i zdziczałem. Wcześniej pyzy dla mnie stały w tym samym szeregu co mięso z sosem, teraz tamto stare połączenie jest dla mnie czymś odległym, bo pyzy z masłem, obsypane pysznym kakao, to obłęd smaku! Jesz, jesz i przestać nie chcesz…

Kanapka z masłem orzechowym i bananem

To śniadanie mojego biegowego trybu życia

To śniadanie mojego biegowego trybu życia

To śniadanie jakie często jadam przed porannym bieganiem. Długo szukałem, czegoś odżywczego od rana, jak się okazuje to połączenie sprawdza się u mnie idealnie! Sama kanapka z masłem orzechowym jest też całkiem spoko, ale położony na nią banan to prawdziwa petarda!!! Nie wiem czy próbowałeś kiedyś banana polanego czekoladą, to też niezły wypas dla kubków smakowych.

Dobrze kończę ten tekst o smakołykach, bo robię się głodny. Na koniec, życzę Tobie i sobie posiłkowych inspiracji i morza słodkości od rana!