fbpx

Stać się mężem.

Wrz 7, 2015

Jedność, braterstwo, uwielbienie, miłość, pożądanie… Związek może mieć wiele imion. Długo szukamy drugiej połowy, czasami płacąc za to ogromną cenę. Gdy już znajdziemy swoją drogę, nawet to co złe przestaje mieć znaczenie. Od kilkudziesięciu godzin jestem mężem i teraz wszystko zmienia się na lepsze!

Czy pamiętasz datę naszego ślubu?

Zdarzają się osoby, które potrafią zapomnieć datę urodzin swojego dziecka. Na szczęście ja to tej grupy nie należę. Mam całkiem dobrą pamięć do dat i liczb, co się w życiu często przydaje. Czy to w banku, czy urzędzie stanu cywilnego… No właśnie Urząd Stanu Cywilnego, miejsce gdzie nasze życie wchodzi na nową, tajemniczą ścieżkę. Dziś chciałem trochę o tym Wam popisać, bo tak się składa, że za kilkadziesiąt godzin osobiście stanę tam z moją wybranką i będziemy sobie przyrzekać te wszystkie piękne rzeczy.

Odliczanie wydawało się nie mieć końca: miesiące, tygodnie, dni i teraz godziny. Po wszystkim pewnie czas strasznie przyśpieszy i będzie się mówiło, że jeszcze niedawno się tak stresowało, a teraz n-ta rocznica. Dzień 5-go września przejdzie w moim skromnym życiu do historii. Od przeszło 6 miesięcy jestem dumnym ojcem, teraz stanę się dobrym mężem? Będę miał przy sobie na zawsze dwie cudowne i bliskie mi osoby: Natalię i Amelię. To jest niesamowite uczucie, uwierzcie mi na słowo…

Życie w małżeństwie

Ten wpis jest nielicznym tekstem, jaki powstaje przez kilka dni. Pisząc początkowe słowa, wszystko było przede mną. Teraz już większość jest za mną. Teraz pozostaje żyć i cieszyć się jego każdą chwilą. Życzeń nie było końca, tańców też. Z mojej perspektywy poszło całkiem nieźle była radość, były łzy i jest wewnętrzna satysfakcja.

Bycie mężem i ojcem to dopiero będzie trudne zadanie. W dzisiejszych czasach ten podział, że facet jest głową rodziny i on pracuje, a wybranka wychowuje dzieci i dba o piękno domowej aury troszeczkę się zaciera. Kobiety podobnie jak mężczyźni idą za karierą i to wcale nie jest tak, że nie dbają o dom i rodzinę! One biorą to wszystkie rzeczy na swoje drobne barki, dając nam facetom obraz jak silne z nich są istoty. Podziwiam je… Facet w domu również często przejmuje część obowiązków kobiet: sprzątają, gotują i nawet piorą. Takie mamy czasy…

Zobaczymy co przyniesie przyszłość, bo przecież teraz już nie ma Ja, Ty. Teraz już na zawsze jesteśmy My.

Trzymajcie kciuki, by nikt nigdy tego nikomu nie odbierał.