fbpx

Tearaway Unfolded – gra która inspiruje!

Wrz 9, 2015

Grałem już naprawdę w setki tytułów, które wydawały się bardzo obiecujące, ale po odpaleniu czar pryskał. W czwartek dostałem od PlayStation Polska przedpremierowo Tearaway Unfolded. Gra po prostu zachwyca od pierwszych minut. Świat papieru, koloru i magii. Dodatkowo sterowanie DUALSHOCK4, daje masę nowych możliwości i sprawia wiele radości. Dobra, ale to za chwile…

Tearaway UnFolded - magia grania

Jeżeli nie lubisz czytać i chcesz po prostu zobaczyć TEARAWAY UNFOLDED, przejdź na koniec wpisu, czeka tam na Ciebie 30 min gameplay!

Uwielbiam gry, które sprawiają mi radość nie tylko z samego grania, ale również cieszą kolorem, dźwiękiem i historią. Widzisz, z TEARAWAY możesz zmieniać świat, bo gdy nasz Posłaniec przemierza kolejne magiczne tereny to chce się poznawać i eksplorować je na nowo. TEARAWAY UNFOLDED wydaje się być tytułem, który łączy w sobie to wszystko o czym przed chwilą pisałem. Myślę, że spędzę z tą grą kilka miłych wieczorów!

Świat Tearaway Unfolded

W Tearaway Unfolded wcielamy się w Posłańca, który musi dostarczyć pewną wiadomość. Przemierza papierowy świat pełen życia ale czasami również szarości, która możemy w łatwy sposób ożywiać. Każdy element, z którym spotyka się nasz Posłaniec momentalnie nabiera życia. Przez co często uciekam z wyznaczonych szlaków i badam wszystkie rzeczy napotkane na drodze. Możemy rzucać wiewiórkami, wskakiwać na kwiatowe trampoliny, pomagać napotkanym postaciom i odkrywać ukryte prezenty! Nasza postać może być przez nas dowolnie modyfikowana. Możemy zmienić stroje, układ twarzy i sprawić, by nasz bohater w 100% odzwierciedlał naszą wyobraźnię.

Myślałem, że po Little Big Planet już nic mnie nie zaskoczy. Dziś ta myśl już jest tylko zamazanym wspomnieniem. Mamy przed sobą premierę niezwykłej gry, która odnajdzie fanów nie tylko w młodym gronie, ale również u dorosłych odbiorców. Bardzo żałuję, że moja Amelia jeszcze jest za mała na takie tytuły. Jestem przekonany, że gra pochłonęła by ją bez końca, dlatego będzie grzecznie na nią czekać, by mogła jak jej tata pobiegać w papierowym świecie!

Sterowanie w TEARAWAY UNFOLDED

Oprócz niesamowitej grafiki i niepowtarzalnego klimatu, twórcy z Media Molecule dają nam możliwość interakcji ze światem gry poprzez kontroler DUALSHOCK 4. W wielu miejscach panel dotykowy służy nam jako tablet do rysowania najróżniejszych przedmiotów, które później stają się elementem naszej gry. Możemy też oświetlać drogę naszemu bohaterowi zamieniając naszego pada w niezwykłą latarkę, a świat jej wpływem zacznie kwitnąć i zmieniać się nie do poznania.

Podsumowanie

Choć mam za sobą lekko ponad godzinę gry to już widzę, że daje ona niezwykłą radość z gry i sprawia, że czas nam po prostu ucieka. Oczywiście jest kilka rzeczy, które dają lekki niedosyt. To przede wszystkim liniowość gry i brak dość mocno otwartego świata, ale czy może być inaczej w tego rodzaju produkcjach? Przecież tu mamy się dobrze bawić, a nie biegać bez celu i szukać szczęścia.

Polecam wam ten tytuł z całego serducha! Na koniec mam dla Was dobre 30 min rozgrywki, byście mogli na własne oczy przekonać się jaki piękny może być świat z papieru…

TEARAWAY UNFOLDED GAMEPLAY