fbpx

Wakacje. Ruszam w Polskę.

Sie 25, 2014

Jeszcze dobrze nie zamknąłem relacji z Europa Trip, a już kolejna podróż przede mną. Tym razem urlop w naszym pięknym polskim kraju.

Czas urlopu to taki krotki okres w roku, gdy można choć na chwile zostawić wszystko co zawodowe i oddać się magi „robienia niczego”. Wszystkie książki tak szeroko się do mnie uśmiechają, kawa o poranku smakuje jeszcze lepiej, a ptaki za oknem budzą swoim południowym śpiewem.

Ten czas zawsze spędzam podróżując, ale siedzenie w domu przed Playstation 4 też był by całkiem fajne, choć pewnie szybko by minął.  [pull_quote_left]Trochę odpoczynku i w drogę do Dębicy, Rzeszowa i Szczawnicy… To będzie przygoda życia![/pull_quote_left]Tak żeby tradycji stało się zadość trzeba odwiedzić południe polski: Dębica, Rzeszów, Szczawnica może mały wypad na Słowację? Zobaczymy, za każdym razem plany się strasznie zmieniają.

Koniec wakacji
Gdyby tak cofnąć się do czasów szkolnych, wyjazd wakacyjny w ostatnim tygodniu wakacji, był straszną lipą.  Ostatni tydzień spędzało się na boisku z kumplami, albo w sieci z tymi drugimi, których nigdy fizycznie się, nie poznało. Czas stawał jakoś w miejscu, każda chwila była wykorzystywana 2 razy. Ostatni weekend to płacz i chęć cofnięcia się do początku wakacji. Teraz, to wszystko przestało mieć znaczenie, wartość wakacji spadło do minimum. Wyjazd latem, jesienią, zimą czy wiosną daje takie samo poczucie spełnienia.

Teraz chillout w rodzinnym Ostrowie, lubię tu być. Gdy pociąg stanął na iPhonie wyświetlił się komunikat: „Witaj w Ostrowie Wlkp. nie było cię tu od kwietnia…”. Byłem w lekkim szoku, że czas tak szybko minął. Mimo wszystko, za każdym razem obiecuje sobie, że szybciej tu wrócę, a wychodzi jak zawsze.