fbpx

Wayward Pines. Bunt Blake Crouch – recenzja

Wrz 30, 2014

Wyobraź sobie, że nagle się budzisz  i wszystko co dotychczas kochałeś nie istnieje. Ty natomiast,  musisz stać się bezwzględnym, pozbawionym uczuć szeryfem pilnującym porządku w świecie, w który do końca nie wierzysz. Zapraszam do świata Wayward Pines. Bunt.

Blake Crouch’a poznałem dzięki Remigiuszowi (jarock.pl), który zachęcał do kupna pierwszej książki autora, pisałem o niej jakiś czas temu (Wayward Pines. Szum – recenzja). Szczerze, nie sądziłem, że ta książka będzie miała szybką kontynuacje dlatego, gdy w Empiku zobaczyłem na półce „Wayward Pines. Bunt”, bez zastanowienia kupiłem ją za ostatnie, ciężko zarobione, pieniądze. Uwielbiam tą historię, potrafi zaskoczyć i przerazić. Potrafi też pokazać, jak świat może się szybko zmienić, a ludzie bardzo łatwo tracą swoje ludzkie instynkty.

Książka, którą pochłoniesz w dwa wieczory

Przeczytałem ją dosłownie w kilka dni, podobnie jak Wayward Pines. Szum, ciężko się od niej oderwać. Trudno powiedzieć, czy druga część jest równie dobra jak pierwsza. Wydaje mi się, że tak. Choć zawsze trudno przebić wrażenie po przeczytaniu pierwszej części historii. Jedno jest pewne trzecia część trafi w moje ręce równo z premierą, już bym chciał trzymać ją w ręce i wczytać się w historię Ethan’a Burke.

Bardzo smutno się robi, gdy wspaniałą książkę muszę odłożyć na półkę i pogodzić się z myślą, że to już koniec. Co ciekawe, nigdy nie przeczytałem, tej samej książki dwa razy. Jeszcze kilka lat wcześniej, jeżeli ktoś powiedziałby, że będę czytał książki inne niż, te z gatunku fantasy, zaśmiałbym się i prychnął. Teraz kryminalne pozycje są dla mnie idealnym wyborem. Choć wciąż nie dorosłem do pozycji Steven’a King’a, myślę, że zaraz te książki, znajdą miejsce w moim literackim świecie.

Serial na podstawie książki w telewizji Fox

Doszły mnie słuchy, że na podstawie serii Wayward Pines powstaje serial w telewizji FOX, sam zwiastun bardzo dobrze się zapowiada. Oddaje klimat całej książki i wywołuje ciarki na moim ciele. Premiera emisji ma nastąpić na początku 2015 roku!