fbpx

Weekend pod znakiem S-mol

Kwi 28, 2014

Już dawno nie spędziłem tak muzycznych dni. Cały weekend przesiedziałem przy Logic Pro,  tworząc muzykę, a w niedziele wybrałem się na koncert Smolika!

Tego mi było trzeba, jeden weekend spędzony w muzycznym raju. Postanowiłem odkurzyć , przeprosić się z gitarą  i podszkolić teorię muzyki. Takie przerwy w graniu niosą za sobą dużo korzyści, w głowie kłębią się tysiące pomysłów i ciężko oderwać się od projektu.

Prace cały weekend https://soundcloud.com/user1196071

Prace cały weekend https://soundcloud.com/user1196071

Na razie ciężko powiedzieć o konkretnym demo, ale powstał zarys czegoś zupełnie nowego. Pierwszy raz przykładam się do pełnego masteringu dźwięku, ciężko uwierzyć jak zmienia się odbiór utworu po odpowiednim ustawieniu poszczególnych kanałów.

Concordia Design z koncertem Smolika
Ten weekend do również muzyczna uczta – koncert Smolika z gośćmi w poznańskiej Concordia Design. Trudno napisać coś złego o organizacji i samym koncercie, to było mistyczne przeżycie. Już od pierwszych dźwięków wiedziałem, że ciężko będzie pogodzić się z końcem koncertu. Smolika, miałem przyjemność słuchać kilka lat temu na Męskim Graniu, muszę się przyznać nie byłem zadowolony z tego występu, może przez to, że to był koncert na otwartym powietrzu, w dodatku było jasno? Klimat ma duże znaczenie przy tego rodzaju muzyce. Tym razem było inaczej, to była magia dźwięku, nagrania na jego płytach nie oddają tego co dzieje się na żywo.

Stęskniłem się za koncertami, idzie lato, trzeba będzie sprawdzić kalendarz imprez muzycznych w Poznaniu… Będę wyczekiwał powrotu Smolika do Poznania i na pewno wybiorę się na jego koncert.

Na moim Instagramie, możecie posłuchać kawałka mojej muzycznej twórczości z tego weekendu oraz kilka fragmentów z wczorajszego koncertu.