fbpx

WOŚP do TVN. Czy to zmiana na lepsze?

Paź 17, 2016

Dziś dotarła do mnie wiadomość, że po 25 latach WOŚP opuszcza ramy TVP i trafia do TVN.  Na tematy polityczne tutaj chyba nie pisałem i nie mam zamiaru pisać, ale to co się wyprawia ostatnio to jest kosmos. Usiadłem pod wpływem impulsu zacząłem pisać i słowa popłynęły same.

Żyjemy w czasach, kiedy demokracja zagląda do naszego domu przez zamknięte drzwi, a my możemy tylko popatrzeć przez dziurkę od klucza jak pięknie było być wolnym. Mamy sytuacje, gdzie władza może pozwolić sobie na dużo za dużo. Jeżeli coś jest nie tak zamiata to za drzwi i udaje, że nic się nie dzieje. Hermetyczność życia i decyzji to przyszłość naszego społeczeństwa, pytanie tylko na jak długo?

Jestem z WOŚP od lat

WOŚP to inicjatywa, którą wspieram i będę wspierał każdego roku. Grałem swój pierwszy koncert na finale Orkiestry, łączę z nią tylko pozytywne emocje. Można mieć różne opinie o Jurku Owsiaku, każdy ma do tego prawo. Pamiętajmy jednak, że ta pomoc jest rzeczywista, autentyczna i nie ulega wątpliwości. Najłatwiej powiedzieć, że ktoś jest oszustem i kradnie. Krytyka nam Polakom najlepiej leży. Hejt – duma ludzi z kompleksami, powiedz że ktoś jest głupi, a wszyscy będą klaskać z uśmiechem na ustach. Tymi wartościami żyje teraz młode społeczeństwo.

Decyzja o przejściu WOŚP do TVN moim zdaniem będzie miała dużo plusów, szczególnie tych produkcyjnych. Boję się teraz tylko pogardy dla osób, które przykleją sobie czerwone serduszko na piersi. Wspierają przecież przestępcze działalności organizatora, a nie sprzęt który ratuje życie naszych dzieci.

Panie Jurku wiem, że to początek wielkiej drogi. Drogi, która odnajdzie jeszcze więcej dobrych ludzi i sprawi, że niejedna rodzina otrzyma ogromną pomoc.

Trzymam kciuki i wspieram dalej!

/// Wpis jest pisany pod wpływem impulsu. Proszę nie uderzać w poglądy politycznie, nie o to tu chodzi. Stań obok, popatrz na świat i sam go oceń.